Domů > Nezařazené > Pozvánka na demonstraci 25. 3.

Pozvánka na demonstraci 25. 3.

pozvanka250309

K účasti se také můžete přihlásit také na Facebooku: www.facebook.com/home.php#/event.php?eid=57418143639&ref=mf

Jan Vávra Nezařazené

 1. Karel H.
  31.03.2009 na 15:21 | #1

  @Lenka

  Lenko, dostala jste mne. Ten Váš “lid”, co “jeho touhy jsou odjakživa velmi přízemní a s kulturou, nedej bože s uměním, nemají nic společného”, má být podle Vás ticho? On ten “lid” prostě nechápe tu obrovskou kvalitu, která se tu produkuje, kterou si Bohu žel, ale nedá vydělat na holé živobytí? Z Vašeho příspěvku a celých těchto stránek mám dojem, že ho píše pár géniů, kteří rozumí pouze sami sobě navzájem a ostatní jsou pitomci, co je vůbec nechápou a nejlépe by bylo tu nekulturní bandu uvrhnout do ohně pekelného. :-)

  Pokud jste svou poslední větu vztáhla na celý svůj příspěvek, omlouvám se Vám.

 2. Lenka
  26.03.2009 na 10:57 | #2

  Je opravdu nevkusné (byť v českých zemích zažité), když se z grafomanů (třeba i latentních) a jiných zneuznanců stávají samozvaní tiskoví mluvčí “daňového poplatníka”. Prozradí se vždy tím, že jim vadí hlavně ty dva haléře, které jdou z jejich daní na kulturu (tj. na šíření prací nadanějších kolegů), zatímco nehorázné vyhazování mnohem větších částek v jiných oblastech (např. stavba dálnic, Liberec) je k horlení neinspiruje. Veřejnost či trh už dávno rozhoduje o tom, co chce, a co ne, pane Petře - a podle toho to také vypadá. A není to nic nového: stačí si místo slova “veřejnost” a “trh” dosadit “lid”. Jeho touhy jsou odjakživa velmi přízemní a s kulturou, nedej bože s uměním, nemají nic společného. A že se najde dost mecenášů s dobrým vkusem? To byl dobrý vtip.

 3. Petr
  25.03.2009 na 15:45 | #3

  Je opravdu nevkusné (byť v Evropě zažité), když jakási samozvaná skupina lidí prohlašuje svou práci za umění, tj. za něco, co se vlastně nedá tržně zpeněžit, a tudíž na to všichni povinně přispějí ze svých daní. Myslím, že by svou práci za umění mohli vydávat i někteří kuchaři (a leckdy by to z mého subjektivního pohledu bylo lepší umění než to “křiklavé”) - a měli by tak dostat dotaci, pouliční muzikanti (dnes jsem viděl jednoho v metru), bloggeři - a napadá mě spousta dalších adeptů. Když tedy už jsou ale umělci skoro všichni, co takhle nechat veřejnost (trh), ať rozhodne, co chce, a co ne. Myslím, že se najde i dost mecenášů s dobrým vkusem, takže kulturního úpadku bych se nebál. Možná by jen zmizeli ti, co se za umělce poněkud trapně vydávají.

 4. Honza
  24.03.2009 na 12:43 | #4

  Animovany banner najdete zde: http://img.uloz.to/bannery/kultura_banner.gif

 1. Žádné zpětné odkazy