Domů > Nezařazené > Za Česko kulturní - inventura

Za Česko kulturní - inventura

Vážení příznivci iniciativy Za Česko kulturní (ZČK),

v době, kdy se ke svému prvnímu zasedání sešla Rada pro umění svolaná
ministrem kultury Václavem Riedlbauchem, což můžeme považovat za další z hmatatelných úspěchů naší iniciativy, zveřejňujeme sumarizaci nejdůležitějších kroků a plánů iniciativy z poslední doby.

V současné době považuje iniciativa ZČK za aktuální činnost především v těchto oblastech:
o     Dorovnání grantů v oblasti Kulturních aktivit pro rok 2009 u všech okruhů
o     Vytčení priorit rozpočtu Ministerstva kultury ČR 2010
o     Nahrazení ochromeného Státního fondu kultury novou institucí ? Národní kulturní nadací pod úřadem vlády
o     Vypracování studie Ekonomika kultury v České republice
o     Vypracování souboru návrhů zákonných úprav ve prospěch umění
o     Vyhodnocení dosavadního grantového systému a otevření prostoru pro administrativní pružnost a koncepční dynamičnost ministerstva ve vztahu kpotřebám příjemců dotací včetně aktivního přístupu MK při získávání prostředků ze zdrojů Evropské unie

Zveřejnili jsme také souhrn dosavadních kroků iniciativy Za Česko kulturní, které obsahují mj. i data odeslání dopisů politickým činitelům ČR a jejich případné odpovědi (ke stažení je soubor ZCK_v_datech.pdf)

Zároveň Vás iniciativa Za Česko kulturní zve znovu ke spolupráci! Podaří-li se nám propojit nezávislé kulturní a umělecké organizace i jednotlivce pracující v neziskových oblastech celé České republiky, můžeme společně změnit postavení české kultury ve společnosti k lepšímu.
Pracovní tým ZČK se schází pravidelně. Pokud se rozhodnete k nám připojit a pomoci s některými úkoly, jste srdečně vítáni! Na termíny příštích setkání se můžete informovat na mailu info@zaceskokulturni.cz.
Iniciativa je otevřena všem, kterým je blízký její program a manifest. Více na http://www.zaceskokulturni.cz/pridejte-se/.

Jan Vávra Nezařazené

  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy