Domů > Nezařazené > Věda žije!

Věda žije!

Iniciativa Za Česko kulturní podporuje Fórum Věda žije! a jejich demonstraci 25.8. v Praze proti tunelování vědy a kultury, které se zúčastní.

vedazije

Jan Vávra Nezařazené

 1. Stanislav Oplatek
  01.03.2012 na 18:26 | #1

  Především VUT v Brně, docenti Skála, Kadrnožka a Hirš, mají povinnost vyvěsit bílý prapor, vzdát se, a poslušně pozvat Krista Honímíra, Kohouta, Býka, či Lva, ke stolu společného stolování. Dienstbier a Rákos, za pomocí VUT v Brně a ČVUT, mají povinnost, vytvořit novou vládu ODBORNÍKŮ Česka, dle Božích zákonů a příkazů, ve veřejných výběrových řízeních, z řad odborníků, v nové BÍLÉ POSLANECKÉ SNĚMOVNĚ, NEPOLITICKÉ. VLÁDA Česka, je nově navržena, dle Božích příkazů a zákonů, v tomto složení. 1. Premiér. 2. Ministr stavebnictví, 3. průmyslu, 4. dopravy (výstavby, výroby a dopravy pouze zimní, Ám.3/15), 5. elektronického plánování, 6. zemědělství, 7. vod a lesů, 8. výživy a společného stolování, 9. zdravotnictví, 10. školství, 11. kultury, 12. životosprávy a volného času, 13. Boží spravedlnosti, vedené Dienstbierem, dienstbierj@senat.cz, 14. pro sjednocení všech národů světa, v jedno velké Česko. 15. pro zničení všech zbraní celého světa. Facebook Stanislav Oplatek, bude k dispozici pro návrhy kandidátů na jednotlivé ministry, a premiéra, z řad ODBORNÍKŮ, pro sestavení vlády, která převezme moc, dle Božích zákonů, po pádu vlády SYNA ZATRACENÍ, premiéra Nečase. Str.10až12. Komu Kristus umožní pochopit svůj druhý příchod, má povinnost neplazit se před ničemnými vládnoucími podvodníky, zloději, a zločinci, kteří se ke Kristu vrátit nechtějí, a novou vládu vytvořit. Kristus, Býk, či Lev, vyžaduje poslat vládu SYNA ZATRACENÍ premiéra Nečase, do podsvětí. Česko, Dienstbier, atd., má povinnost nezdržovat zveřejnění Božího soudu, a nastolit Boží zákony, již do úplňku Měsíce, do 8.3.2012. Prosadit, aby prezidentem Česka, byl energetik, projektant NOVÉ ZEMĚ, Ing. Rákos, který je Kristem zapsán jménem, v podobenstvích, v NEBESÍCH PÍSMA, jako HŮL Boží, jako RÁKOSKA Boží, na projektanty celého světa. Dienstbier, Ing. Rákos, atd. mají povinnost, tímto způsobem, otevřít Česku a světu dveře, do energeticky neotřesitelného království, které již nikdo nezavře. Česko má povinnost otevřít dokořán brány k novému Kristu, pro celý svět, v dolině O2 Arény v Praze, na všesvětovém mírovém summitu energetiků. Když Česko dojde Boží slávy, při druhém příchodu Krista, budou se radovat všechny náboženské a ostatní údy, celého světa. Str.4až26a92až94. 2.) Bohatí v Česku byli vyvlečení Kristem s prázdnou, od svých koryt, v hluboké noci křesťanství, během čtyřiceti let socialismu, což byl první půst od Baalů a DÉMONŮ, od Bohů Satanů kněží. Iz.58/4. Druhé vyvlečení bohatých, DRUHÝ PŘÍCHOD Krista, pomocí SPOLEČNÉHO STOLOVÁNÍ, má povinnost realizovat Dienstbier, společně s Ing. Rákosem, Babiš babis@ano2011.cz, nwoo@nwoo.org, Havlíček info@fa-havlicek.cz, atd., za pomocí odborníků na energetiku, z VUT v Brně, a ČVUT, a ostatní poslušní. Česko, kvůli odstoupení Božího rozumu, se zbytečně trápí. Když nebude držet půst, podle poznané vůle Boží, od Baalů a DÉMONŮ, když nepřetvoří celé stvoření, bude novým Kristem, velice bito. Luk.12/47, atd.

 2. Jaroslav Kořán
  31.08.2009 na 14:23 | #2

  Konečně! Jen je škoda, že to bylo v době prádnin (a dovolených). nebyl jsem tady a rád bych se zúčastnil… V září opakovat!!! J.Kořán

 3. Hedvika
  24.08.2009 na 13:39 | #3

  Škoda, že není demonstrace až od 18 hodin. Já teda v 16 hodin ještě pracuji…

 4. Karel Rada
  24.08.2009 na 12:16 | #4

  Teď ještě aby vědci nebrojili proti astrologii, homeopatii, čínské medicíně… čili: dočkáme se i podpory hermeneutiky, esoteriky, alchymie a podobných tzv. “pavědeckých” oborů? Pak už by bylo nakročeno k opravdové “demokracii”. Haj hou.

 5. Marek Novotný
  23.08.2009 na 17:19 | #5

  @Roman Svitáček
  Přátelé, jediné, co teď nemá smysl, je požírat se mezi sebou. Kulturní společnost je taková, která podporuje vzdělání, vědu, pomoc slabším, svobodná média i kulturní akce. Učitelé, tanečníci, vědci, knihovníci, sestřičky a další lidé, kteří nepatří do tvrdě kapitalistického chápání světa, spojte se! Už není možné se tvářit, že nás se to netýká, jsme okrádáni a tupeni.

 6. 21.08.2009 na 23:51 | #6

  Milí přátelé, vážení kolegové!
  Patrně jste zaznamenali některé iniciativy nás učitelů, kdy jsme opět upozorňovali na krátící se dotace do školství a snižování reálných platů pedagogů, což vede k odlivu schopných učitelů, zvyšování počtů učitelů v důchodovém věku, učitelů bez kvalifikace a samozřejmě ještě posilují již tak nevyhovující feminizaci školství. Všechny tyto naše iniciativy jsou, pokud si již vůbec někdo všimne, provázeny mediálními útoky, kdy se opět a opět dozvídáme, co to vlastně ti učitelé vůbec chtějí, když mají pořád prázdniny, ve škole jsou sotva 4 hodiny denně a nic nedělají, jenom šikanují děti.
  Musím konstatovat, že díky této všenárodní podpoře vzdělávání se můj nominální plat po 20 letech pedagogické praxe dostal zpět na úroveň roku 2001, ovšem s tím, že učím o 3 hodiny týdně více než tehdy a ve třídách je v průměru o 5 až 6 žáků více než tehdy. Neznám žádnou profesi, kde by tak rychle klesaly reálné příjmy a kde dokonce v poslední době klesají nominální příjmy při zhoršujících se pracovních podmínkách, než je právě pedagogická činnost ve školství.
  Všechny vlády od roku 1989 měly ve svých programových prohlášeních vzdělání jako svou prioritu. A všechny vlády, když se jim nedařilo udržet plánovaný rozpočet, použily školství jako první resort, ze kterého odčerpávaly peníze, aby mohly zalepit vznikající mezery v obraně, dopravě či jiných zřejmě mnohem důležitějších resortech. Možná už jste zapomněli na éru takzvané optimalizace škol, když se rušily a spojovaly školy, a to nejen na vesnicích, aby se uvolněné budovy mohly prodat bankám, kasinům a jiným důležitým institucím. Tehdy nám to zdůvodňovali tím, že počet narozených dětí se stále snižuje a že tolik škol není třeba. Marně jsme argumentovali tím, že populace se mění v cyklech a že tzv. Husákovy děti budou mít již brzy také své děti a počet narozených dětí opět vzroste. Byli jsme označováni za blázny, a to i našimi superekonomy z nejvyšších míst. Dnes se ukazuje, že jsme měli pravdu my. K čemu to vede? Počet dětí ve třídách narůstá, děti z vesnic dojíždí do škol i desítky kilometrů. Budovy už školství nikdo nevrátí, stejně jako nikdo nepřijme zpět učitele, kteří tehdy museli resort opustit. I kdyby se vrátit chtěli, v rozpočtu už na ně není místo.
  Před několika lety jste nám všichni záviděli a vyčítali tzv. 13. a 14. platy. Marně jsme argumentovali, že je to pouze nešťastné označení, že ve skutečnosti se jedná o pololetní a závěrečné prémie, které ani dohromady nedosahovaly výše jednoho měsíčního platu. Naše prémie byli pro národ nepřijatelné, zatímco miliardové prémie šéfům státních firem jako ČEZ, České dráhy a pod. jste všichni přecházeli mlčky. Nikdy jste se nepohoršovali nad tím, když chtěli přidat nádražáci, tramvajáci, zdravotní sestry nebo dělníci ze Škodovky. Jakmile se ozvali učitelé, celý národ se proti nim spojil. V tom nenávistném ryku už bohužel zaniklo, že zatímco nádražáci a spol. přidáno dostali, akce učitelů vždycky vyzněly naprázdno.
  Mluví se vždycky o platech učitelů, ale přece to je jenom součást školského rozpočtu, který je mrzačen jako celek. Vám opravdu nevadí, kolik dětí dnes chodí do jedné třídy? Že tento počet, místo aby se snižoval, zůstává stejný nebo se dokonce navyšuje? Vám opravdu nevadí, v jakém stavu jsou některé školy a že v posledních letech dokonce několik škol spadlo? Opravdu je Vám jedno, že naše děti se učí s pomůckami z 19. století nebo s pomůckami, které po večerech připravují na koleně sami učitelé, zatímco v Německu nebo Rakousku mají super stavebnice, počítačové programy a další pomůcky, o kterých se nám může jenom zdát?
  Možná svým manifestem dosáhnete toho, že Vám někdo na alternativní nebo živou kulturu přidá. Já tomu osobně moc nevěřím, ale přece jenom i ministr radši jde do divadla než do školy. Školství nepřidá nikdo, o tom není třeba diskutovat. Ale co - Vaše děti sice absolvují nekvalitní vzdělání, ale zase si kvalitně zatancují na dvorku. Třeba to opravdu stačí.
  Já půjdu raději na noční směnu do skladu, protože v červenci a srpnu jako už několik let nejsem zaměstnanec školství. Ty dva platy, které by mi škola musela zaplatit, by zřejmě zruinovaly státní pokladnu. A tak mám jedinou jistotu, že v šuplíku už mám podepsanou smlouvu na září 2009 až červen 2010. Takže nikoliv 14 platů, ale 10. A žádné prázdniny, ale 2 měsíce manuální brigády. I my učitelé máme rodiny a musíme je živit.
  Hezké tancování přeje
  jeden z českých učitelů Roman

 7. jiřinamusilová
  21.08.2009 na 17:19 | #7

  peníze, peníze, odpustky……
  plaťte, plaťte i za to , že dýcháte; jakápak kultura, jste jenom lidé, plaťte;
  a nebo si to dmakejte zadarmo a zaplaťte, že jste si to mohli odmakat:
  Nebylo už to tu?

 1. Žádné zpětné odkazy