Domů > Nezařazené > Rada pro umění se sešla podruhé

Rada pro umění se sešla podruhé

Už podruhé se 8. září sešla Rada pro umění, poradní orgán ministra kultury. Rada řešila také aktuální otázku snížení rozpočtu ministerstva kultury na rok 2010 o půl miliardy. Pozitivní zprávou je, že se oproti loňskému roku akcentuje potřeba neškrtat razantně v grantovém systému, který podporuje projekty živého umění.

?Návrh rozpočtu ministerstva kultury pro příští rok je krácen, ale proporčně. Za velmi důležitou považujeme podporu živého umění a s tou návrh počítá…”

Marta Smolíková, předsedkyně Rady pro umění

Rada si od ministerstva kultury také vyžádala zprávu o plnění Koncepce účinnější podpory umění na léta 2007 ? 2013 za poslední rok a půl. Očividně není s její podobou a reálnými kroky spokojena, protože si vyžádala další doplnění a také žádá konkrétní odpovědnou osobu za plnění koncepce, která do této chvíle chyběla.

?Dále chceme po ministerstvu určení konkrétní osoby, která bude naplňování koncepce průběžně iniciovat, koordinovat a monitorovat.?

Marta Smolíková, předsedkyně Rady pro umění

Více v tiskové zprávě Ministerstva kultury ČR

http://www.mkcr.cz/cz/tiskovy-servis/rada-pro-umeni-se-zabuvala-statni-operou-praha–vuhledy-rozpoctu-ministerstva-i-koncepci-ucinnejsi-podpory-umeni-32144/

Jan Vávra Nezařazené

  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy