Domů > Nezařazené > Kulturquell 2013

Kulturquell 2013

Letos podruhé ve spolupráci s Plzní 2015 pořádá Za Česko kulturní diskusní projekt o kreativitě a kultuře, který se vymyká všem zaběhlým formátům!

Co si takhle popovídat osobně s člověkem, který objevil nějakou díru na trhu? Inspirativní? A co si s ním popovídat mezi čtyřma očima v prostoru, který jen tak někdo nemůže zažít?

To vše nabízí projekt Kulturquell, který se 20. dubna podruhé koná v Plzni.

Bývalé kino Elektra, které dnes většina zná jako vietnamskou tržnici, speciálně pro tento den odhalí návštěvníkům prostory, které zbyly po bývalém kině (mimo jiné tehdy největším v republice). Tématem rozhovorů letošního ročníku jsou tak především “díry na trhu”. Jak vznikají? Jak se zaplňují? Jak takovou díru udělat? Ale s osobnostmi můžete samozřejmě mluvit, o čem Vás napadne. Nikdo nic nebude nahrávat, máte soukromí k inspirativnímu rozhovoru.

Ze zahraničních hostů přijede třeba Ragnar Siil, mladý náměstek ministra kultury z Estonska nebo zakladatelka oboru “food design” na bruselské vysoké škole, kuchařka Françoise Laskar. Zajímavou osobností je také Srb Siniša Šikman, který se významně zasloužil o pád režimu Slobodana Miloševiče a dnes se na profesionální bázi věnuje “firmě”, která asistuje při nenásilných revolucích po celém světě.

Debatnímu odpoledni budou předcházet komentované prohlídky prostoru tržnice spojené s ochutnávkou lokální kuchyně nájemců tržnice složené především z vietnamské komunity. Z čerstvých surovin vypěstovaných přímo v Plzni bude podle vietnamských receptů návštěvníkům vařit známý mladý kuchař Martin Škoda.

Vstup na akci je zdarma, je ovšem nutná registrace na www.kulturquell.cz

Dobrou diskusi a dobrou chuť!

qu-pozvanka_diry_1

Jan Vávra Nezařazené

  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy